Zastosowania samoprzylepnych taśmach z nadrukami

 

Zapewne nikomu nie trzeba podawać przykładów zastosowania taśmy klejącej. Przydatna w szkole, w biurze czy w domu raczej rzadko kojarzy się nam z dekoracją. Jej głównym przeznaczeniem jest kleić, łączyć, wzmacniać – nie zdobić. Jeżeli jednak spróbujemy te dwie funkcje połączyć, otrzymamy niezwykle ciekawy rezultat o bardzo szerokim zastosowaniu.

Jak można wykorzystać taśmy samoprzylepne z nadrukami

taśmy samoprzylepne z nadrukiem

Najważniejszą funkcją taśmy klejącej jest sklejanie a więc o jej jakości i użyteczności decyduje przede wszystkim rodzaj kleju i trwałość samej taśmy. Używane najczęściej w biurach i szkole, równie dobrze sprawdzają się przy zabezpieczaniu pudeł i paczek zarówno tych nadawanych na poczcie czy kurierem jak i tych przechowywanych w szafach, piwnicach czy na strychach. W tych przypadkach ważna jest zarówno jakość kleju jak i wytrzymałość samej taśmy. Mamy również taśmy klejące malarskie, które muszą się dobrze przyklejać i równie łatwo odklejać nie zostawiając śladów ani nie uszkadzając powierzchni. Okazuje się, że taśmy klejące – przy okazji ich standardowych zastosowań – można wykorzystywać również w innych celach jak chociażby reklamowych. Taśmy samoprzylepne z nadrukiem logo firmy są doskonałą reklamą jak również informacją widoczną na pierwszy rzut oka, skąd pochodzi dana paczka. Nadruk na taśmie może mieć charakter dekoracyjny, informacyjny czy ostrzegawczy. Zastosowania tego rodzaju taśm są praktycznie nieograniczone.

Nadruki na taśmach, szczególnie tych o charakterze reklamowym, informacyjnym czy ostrzegawczym powinny być stosunkowo trwałe, odporne na wilgoć i światło tak, żeby skutecznie mogły spełniać swoje funkcje. Wskazane byłoby również użycie kleju wystarczająco mocnego i równocześnie nie toksycznego i nie niszczącego klejonych powierzchni.