Zastosowanie styropianu spadkowego

Wiele osób, które nie znają się szczególnie na sztuce budowlanej, a w szczególności na dekarskiej, uważają, że płaskie dachu są płaskie w stu procentach. Nie do końca jest to prawdą, gdyż w takim razie woda opadowa po prostu stałaby na nich, aż by odparowała, co mogłoby być wysoce szkodliwe dla takiego dachu.

Czy warto zainteresować się styropianem spadkowym?

styropian spadkowyDlatego własnie inżynierowie opracowali bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, jakim jest styropian o odpowiedniej pochyłości. Stosuje się go na dachach płaskich, gdyż ma on podwójne cechy. Po pierwsze jest to wciąż materiał termoizolacyjny, wiec jego zastosowanie podnosi warunki termoizolacyjne dachu, z którym mamy do czynienia. To z kolei przyczynia się do lepszej optymalności domu, w którym mieszkamy. Po drugie, stosując taki styropian, możemy stworzyć odpowiednie spadki na dachu, który z pozoru wydaje się płaski, ale jest zbudowany tak, aby woda na nim zalegająca szybko znalazła się w rynnach, które odprowadzą ją w bezpieczne i odpowiednie miejsce. To pozwoli na optymalne wykorzystanie naszego potencjału. Warto stosować styropian spadkowy na płaskich dachach. Wielu dekarzy nie wyobraża sobie stosowania innego materiału, gdyż styropian jest zarazem lekki i przyjemny w montażu, a także wytrzymały i spełnia wszystkie wymagania, jakie można mieć względem takiego materiału o konkretnym zastosowaniu.

Dzięki zastosowaniu tego, a nie innego styropianu, możemy uzyskać dokładnie takie parametry techniczne dachu w kwestii jego pochylenia, jakie zostały założone w projekcie. Dzięki temu będziemy w stanie skutecznie rozwiązać takie problemy jak na przykład usuwanie wody, która będzie zalegała na dachu. Przyda nam się to też w sytuacji, gdy będziemy chcieli dalej inwestować.