Zdobienie przedmiotów decoupage

Coraz większą popularnością cieszą się prace ręczne i rękodzielnicze. W ostatnich latach rzemiosło i rękodzieło przeżywa pewnego rodzaju renesans. Po tym jak zachłysnęliśmy się masową produkcją przemysłową coraz większy prestiż i uznanie kierujemy w stronę rzeczy unikatowych. Chcemy nie tylko z nimi obcować ale także je tworzyć.

Farby akrylowe do zdobień

decoupage farby akryloweCoraz więcej osób, zaczyna zajmować się rękodziełem. Takie zajęcie doskonale odstresowuje, pozwala odpocząć od codziennych zajęć. Jednym z ciekawszych zajęć, a przy okazji dość łatwo dostępnym, w porównaniu z innymi dziedzinami jest zdobienie przedmiotów techniką serwetkową czyli decoupage. Odpowiednie do decoupage farby akrylowe znajdziemy w każdym sklepie zaopatrzenia plastyków a także w większości sklepów papierniczych a nawet w marketach. Potrzebny będzie jeszcze klej, pędzel, motyw którym chcemy ozdobić przedmiot i właściwie można zaczynać. Oczywiście to zestaw podstawowy. Możemy swój warsztat rozbudowywać w miarę potrzeb i pomysłów. Dostępnych jest wiele opcji – specjalne pasty do tworzenia faktur, werniksy pękające czy postarzające. BY rozpocząć przygodę ze zdobieniem nie potrzebujemy ogromnego zestawu kolorów. Najważniejsza jest białą farba którą zastosujemy zarówno jako podkład jak i do wykończenia dekoracji. Oczywiście przydadzą się też inne kolory lecz możemy ograniczyć się do kilku podstawowych. Więcej odcieni możemy uzyskać mieszając farby ze sobą. Oczywiście zestaw będzie determinowany motywem który wybierzemy.

Przygoda z decoupage może przerodzić się w prawdziwą pasję. Tworzenie pięknych przedmiotów i otaczanie się nimi może sprawiać ogromną przyjemność a własnoręcznie ozdobione przedmioty mogą stać się wspaniałymi upominkami dla znajomych i najbliższych.