Znaczenie karboksyterapii w kosmetologii

Kosmetologia staje się coraz bardziej znaną dziedziną na rynku. Nie ma co się temu dziwić, w końcu kobiety coraz chętniej korzystają z różnego rodzaju zabiegów. W ofercie salonów można znaleźć karboksyterapię, która związana jest z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Co to za zabieg i kiedy warto się na niego zapisać?

Czym jest karboksyterapia?

karboksyterapia Warszawa BemowoZabiegi kosmetyczne cieszą się coraz większą popularnością. Jaki zabieg jest często wykonywany w salonach kosmetycznych? Z pewnością karboksyterapia Warszawa Bemowo jest dzielnicą, w której zabieg jest bardzo pożądany. Jak wiadomo, jest to terapia dwutlenkiem węgla, który podawany jest poprzez iniekcję. Zabieg jest bardzo skuteczny i w pełni bezpieczny. Ponadto, jest metodą mało inwazyjną i nie wymaga podawania znieczulenia. Poprzez wstrzyknięcie gazu, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Zabieg przynosi świetne efekty w przypadku redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że karboksyterapia poprawia kondycję skóry i jej elastyczność. Poprawia również stan cebulek włosów. Jakie są wskazania do jej wykonania? Na pewno zabieg przeznaczony jest dla osób chcących wymodelować swoją sylwetkę, dokonać korekcji podwójnego podbródka czy dekoltu. Wskazaniem jest wiotka skóra na różnych częściach ciała, cellulit, blizny czy rozstępy. Zabieg warto wykonać w przypadku pojawienia się zmarszczek u starszych kobiet oraz teleangiektazji w okolicy kończyn dolnych.

W ostatnim czasie zabiegi kosmetyczne są coraz częściej wykonywane. Ma to związek także z karboksyterapią, która pozwala pozbyć się wielu niedoskonałości. Wśród wskazań medycznych należy wyróżnić łuszczycę, owrzodzenia czy zaburzenia krążenia. Zabieg wskazany jest także przy różnych odmianach łysienia oraz obrzękach.